Logistycy z Blichu obejrzeli musical „Piloci” w Teatrze Muzycznym Roma.

15.11.2018 20:17

Dnia 14 listopada 2018 roku uczniowie  klasy pierwszej „A” kształcącej w zawodzie technik logistyk wraz z  Panem Grzegorzem Słomą i Panią Edytą Niedzielską- organizatorami wycieczki, wybrali się po zajęciach edukacyjnych do Warszawy i obejrzeli musical „Piloci” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

Premiera spektaklu odbyła się 7 października 2017 r. w Teatrze Muzycznym Roma.  Sztuka opowiada o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana- polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której niezwykle ważną rolę odegrali polscy piloci. Wspaniała gra aktorów, niezwykła scenografia, barwne kostiumy, choreografia, efekty pirotechniczne sprawiły, że widzowie byli zachwyceni musicalem, o tym świadczyły gromkie brawa.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w wyjazdach, które poszerzają wiadomości związane z kulturą i sztuką.

Edyta Niedzielska, Grzegorz Słoma