8 września 2018r.  VII Narodowe Czytanie w Powiecie Łowickim

19.11.2018 14:07

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w wydarzeniu, jakim jest Narodowe Czytanie. Uroczystość  Narodowego Czytania w Powiecie Łowickim zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu w sali barokowej Muzeum w Łowiczu.

Była to już siódma edycja ogólnopolskiej akcji polegającej na publicznym czytaniu wybranego  dzieła literackiego. Tym razem  została wytypowana  powieść pt. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. 8 września 2018r. wybrane fragmenty książki czytali m.in. wicestarosta Grzegorz Bogucki, poseł na Sejm RP Paweł Bejda, przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego Krzysztof Górski, burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, proboszcz parafii katedralnej w Łowiczu ks. Robert Kwatek, wójt gminy Kocierzew Południowy Agnieszka Wojda oraz  dyrektorzy i kierownicy instytucji, prezesi i członkowie stowarzyszeń, przedsiębiorcy, przewodnicy PTTK ,  lokalni  dziennikarze.

        Na koniec spotkania uczestnicy wysłuchali koncertu Sylwii Strugińskiej – Wochowskiej – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi. Dopełnieniem czytania był quiz dotyczący dwudziestolecia, specjalnie przygotowany na tę okazję przez panie  bibliotekarki.

Dziękujemy organizatorom za ciekawą formułę tegorocznego Narodowego Czytania. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy przy lekturze kolejnego dzieła literatury polskiej.

 

tekst  na podstawie informacji zamieszczonych na stronie Powiatowej Biblioteki Publicznej w .Łowiczu

Agnieszka Syryca