Udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Upoluj swoją książkę”

19.11.2018 14:28

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w  drugiej ogólnopolskiej edycji projektu pod hasłem „Upoluj swoją książkę” . 

Akcja ta organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji zostało zaproszonych 1000 szkół średnich. Na początku listopada tego roku  otrzymaliśmy potwierdzenie uczestnictwa w akcji oraz plakaty ją promujące. Plakaty zostały powieszone przy głównym wejściu do budynku A i budynku C oraz przy wejściu do biblioteki
w budynku B. Na tych plakatach znajdują się okładki 12 książkowych bestsellerów oraz kod QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona uczniowie otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Projekt „Upoluj swoją książkę” ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji . Wystarczy zeskanować kod widoczny na plakacie  i … czytać wybraną książkę  spośród przedstawionych w ofercie. Akcja trwa do 30 listopada 2018r.

Agnieszka Syryca