Nowości techniczne na Blichu - symulator nauki jazdy

2.01.2012 0:00

logo

W szkole na Blichu pojawiło się nowe urządzenie - symulator do nauki jazdy. Przyrząd zakupiono dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Projektu Unijnego POKL działanie 9.2, który nosi tytuł: Doskonalenie kompetencji kluczowych i zawodowych ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Koszt symulatora to około 17 tys. zł. Urządzenie będzie służyło do ćwiczeń na kursach na prawo jazdy kat B. Symulator nauki jazdy jest urządzeniem stacjonarnym, które realnie odwzorowuje jazdę samochodem. Kursant ćwiczący na nim, ma możliwość wyboru warunków atmosferycznych w jakich odbywają się manewry. Dodatkowo może wybrać program z planszami, na których uczy się poszczególnych czynności związanych z prowadzeniem pojazdu, lub jazdę po placu manewrowym. Spośród wielu różnych plansz dostępnych przez symulator nauki jazdy do najciekawszych należą:

• plac manewrowy,
  • ruszanie, zmiana biegów,
  • zakręty z samochodami,
  • parkowanie samochodu,
  • skrzyżowania z samochodami.

Szkoła w najbliższej przyszłości zamierza stworzyć pracownię ruchu drogowego.

Grzegorz Słoma