Wizyta logistyków w firmie POLSAD UNICARRIES.

9.12.2018 19:23

W dniu 07. 12. 2018r. klasa II Technikum kształcąca się w zawodzie technik logistyk,pod opieką pana dyrektora Jerzego Zabosta i nauczycielki przedmiotów logistycznych Edyty Kłak, odbyła wycieczkę programową do Kutna, w ramach zagadnień związanych z transportem wewnętrznym zakładów produkcyjnych.

Młodzież uczestniczyła w bardzo ciekawym wykładzie dotyczącym historii powstania firmy UNICARRIES oraz budowy wózka widłowego. Wózki czołowe z napędem elektrycznym należą do bardzo wytrzymałych i wielofunkcyjnych urządzeń oferując jednocześnie udźwig od 1,25 do 3 ton. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zaspokoić nawet największe wymagania w zakresie wydajności, niezawodności oraz ergonomii pracy. Obsługa tego typu sprzętu jest bardzo komfortowa, ze względu na łatwość manewrowania oraz charakterystykę jazdy zbliżoną do samochodu osobowego.
Mogli się o  tym przekonać uczniowie wspomnianej klasy, którzy mieli możliwość dokładnego obejrzenia wózka oraz pokazu jego manewrowania. Wycieczka była bardzo ciekawa i dotyczyła tematyki zajęć z przedmiotu: organizacja procesów magazynowych. Takie wycieczki są bardzo wskazane, ponieważ uczeń lepiej opanuje wiedzę teoretyczną, kiedy będzie ona podparta praktyką.

Edyta Kłak