Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zorganizowano w tym roku na Uniwersytecie Łódzkim

12.01.2019 11:36

Trzech uczniów z techniku agrobiznesu: Michał Bogusz i Karol Jagura z klasy IV TAŻ oraz Grzegorz Pacler  z klasy III TMA wzięło udział w II etapie ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

11 stycznia 2019 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowano dwugodzinne zawody składające się z testu wyboru, zadania z zakresu analizy finansowej oraz eseju naukowego nt. gospodarki międzynarodowej. W tym samym czasie podobne zmagania odbyły się także w 16 innych komitetach okręgowych.
W eliminacjach uczestniczyło 52 uczniów z liceów ogólnokształcących i techników z województwa łódzkiego, którzy wygrali etap szkolny. Do eliminacji centralnych zostanie zakwalifikowanych tylko 3 uczniów z najlepszymi wynikami, więc konkurencja jest duża. Uczniowie - uczestnicy OWE i tak już będąc w gronie dobrze zorientowanych osób w tematyce ekonomicznej, otrzymali za udział nagrody książkowe.Wyniki etapu okręgowego zostaną ogłoszone dopiero po sprawdzeniu prac.

Elżbieta Wojtyna