Studniówka 2019!

23.01.2019 12:45

19 stycznia 2019 r. uczniowie klas czwartych Technikum nr 2 w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu sobotnio - niedzielną noc spędzili na studniówce - swoim pierwszym, dorosłym balu, zorganizowanym w sali bankietowej Mediolan. 

Ze względu na ogłoszoną przez prezydenta żałobę narodową, impreza rozpoczęła się godzinę później. Punktualnie o godzinie 19.00 prowadząca studniówkę młodzież: Karol Jagura z klasy IV techniikum agrobiznesu i technologii żywności, Kinga Jaros z IV technikum żywienia i uslug gastronomicznych, Cezary Stasiak z IV technikum logistycznego, Szymon Siejka z IV technikum mechanizcji rolnictwa oraz Rafał Pietrzak z IV technikum informatycznego powitała zebranych na sali balowej gości w osobach dyrektora szkoły pana Jerzego Zabosta wraz z kadrą zarządzającą szkołą, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łowickiego pana Waldemara Krajewskiego, wicestarosty Powiatu Łowickiego pana Piotra Malczyka, przewodniczącego Rady Miasta pana Henryka Zasępę oraz przewodniczącego Rady Rodziców pana Piotra Bojskiego.

Uczniowie podziękowali również wychowawcom: pani Milenie Wojdzie-Wróbel wychowawcy kl. IV TMR, pani Lindzie Jakubowskiej wychowawcy kl. IV TLG, pani Oldze Kwapisz – Wojdzie wychowawcy kl. IV TŻUiG, pani Elżbiecie Wojtynie wychowawcy kl. IV TAŻ i pani Marcie Staszewskiej i pani Magdalenie Drobnik – Pudłowskiej wychowawcom kl. IV TIN oraz nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Nie zapomnieli także o rodzicach dziękując im za wychowanie, wsparcie i zorganizowanie tak wspaniałego balu.

Udanej zabawy i powodzenia na egzaminach życzyli uczniom wicestarosta Powiatu Łowickiego pan Piotr Malczyk, przewodniczący Rady Miasta Henryk Zasępa oraz przewodniczący Rady Rodziców Piotr Bojski: ”Do matury pozostało sto dni, ale my znamy się dużo dłużej, pamiętam jak przyszliście do tej szkoły cztery lata temu. Myślę, że nasze wysiłki coś jednak wam dały, i że za te sto dni zdacie egzamin maturalny w stu procentach i z dobrym wynikiem, podobnie egzamin zawodowy. Tego wam życzę.”

Wicestarosta Piotr Malczyk, życząc dobrej zabawy powiedział” Na tym studniówkowym wieczorze niech króluje muzyka, taniec i dobry humor.”

Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się wspaniale zatańczonym polonezem. Młodzież jak przystało na pierwszy bal w swoim życiu prezentowała się niezwykle szykownie. Dziewczęta wystąpiły w pięknych modnych kreacjach, a chłopcy w dobrze skrojonych garniturach. Wyglądali świetnie, wzbudzając podziw u przybyłych na bal gości. Chłopcy z wielkim przejęciem poprowadzili swoje piękne partnerki w polonezie. Wcale niełatwą choreografię do tego reprezentacyjnego tańca opracowały panie: Katarzyna Charążka i Katarzyna Polak, nauczycielki wychowania fizycznego na Blichu. Młodzież okazała swą wdzięczność paniom profesor, dziękując za cierpliwość, okazane serce, zrozumienie i wiele wspólnie spędzonego czasu na próbach. Po polonezie tradycyjnie uczniowie zaprosili do wspólnego walca przybyłych gości.

Następnie rozpoczęła się bardzo przyjemna, już mniej oficjalna część imprezy. Stoły suto zastawione wykwintnymi potrawami oraz palące się świece dodawały uroku stylowym wnętrzom. Cztery lata w szkolnych murach to tak niewiele, a przecież pozostają w pamięci na całe życie. Czas dorastania ku dojrzałości ma w sobie niezaprzeczalny urok wspólnie przeżytych chwil, tych dobrych i tych złych. To one cementują przyjaźnie i sprawiają, że warto się spotkać nawet po wielu latach. Na pewno niezapomnianą chwilą będzie i ten sobotni wieczór.

 

 Zdjęcia udostępnione przez portal lowicz24.eu

Wychowawcy klas IV