Wyniki zawodów I stopnia VII Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

30.01.2019 20:22

Dwaj uczniowie z technikum agrobiznesu - Karol Jagura z klasy IV TAŻ oraz Szymon Kowalski z klasy 3 TMA  zakwalifikowali się do zawodów II stopnia siódmej Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

Prawo udziału w etapie okręgowym wywalczyli dzięki wyróżniającym się wynikom w zawodach szkolnych.Cieszy fakt, że w szkole na Blichu było ponad 30 chętnych uczniów, którzy chcieli spróbować swoich sił w zmaganiach z przedsiębiorczością. Dobrą punktację zdobyli także: Piotr Majchrzak, Grzegorz Pacler, Michał Bogusz, Natalia Maszkowska, Karolina Trębska, Edyta Gawrysiak, Jakub Skumiał, Dawid Słubik i Marta Ziemiańczyk. Nie zabrakło przedstawicieli klas pierwszych, tj. 7 osób z kl. I TAM, mających dopiero edukację ekonomiczną w początkowym zakresie. Najlepsze wyniki spośród nich osiągnęli: Patryk Parys, Łukasz Jabłoński  oraz Szymon Igielski.Na opublikowanych listach uczestników etapu szkolnego widnieje 3015 osób z liceów ogólnokształcących i techników z klas I - IV z całego kraju. Próg kwalifikacyjny ustalony decyzją Przewodniczącego Olimpiady wynosi 23 punkty na 50 możliwych. Osiągnęło go 775 osób i tylu uczniów zmierzy się w zawodach II stopnia 15 marca 2019 r. Dopiero 16 lutego br. zostaną podane listy uczestników zawodów II stopnia z podziałem uczniów na poszczególne okręgi.Do ogólnopolskiego finału Olimpiady awansuje 50 osób z najwyższą liczbą punktów zdobytych w etapie okręgowym. Uzyskają tytuł finalisty, a najlepsi - laureata.
Zawody są organizowane przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników w rozwiązywaniu trudnego testu.

Elżbieta Wojtyna