Wyjazd na Centralne Targi Rolnicze Agro Premiery & Show Ptak Warsaw Expo

4.02.2019 20:44

W sobotę 2 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, mieli okazję wziąć udział w wystawie i targach Agro Premiery & Show w Nadarzynie. Wyjazd był jednym z elementów zadania nr 4 projektu „Moje kompetencje, moja przyszłość”, który od września 2018 jest realizowany w ZSP nr 2 RCKU i P w Łowiczu.

 

Uczniowie, którzy mieli przyjemność zwiedzania wystawy, to członkowie dwóch zespołów projektowych, dotyczących bloku mechanizacji rolnictwa – Rolnictwo Precyzyjne i Mechanika Precyzyjna. Zespoły te tworzy 16 chłopców, uczących się w klasach o profilu mechanizacja rolnictwa i agrotroniki oraz agrobiznes. Sobotni wyjazd świetnie wpisał się w tematykę zagadnień projektu realizowanego z udziałem młodych mechanizatorów. Program tego eventu był tożsamy z tematyką zagadnień realizowanych na zajęciach projektowych w części tego zadania.

Wystawa Agro Premiery & Show Ptak Warsaw Expo ukazała bogatą ofertę targów, liczną grupę wystawców i super nowoczesny sprzęt rolniczy w postaci maszyn, ciągników i urządzeń stacjonarnych, potrzebnych do wydajnej i precyzyjnej pracy w gospodarstwach rolnych. Targi rolnicze w Nadarzynie odbywały się w dniach 1.-3.02.2019r. Propozycja sobotniego programu była tak ciekawa, że przyciągnęła bardzo liczą grupę zwiedzających. Oprócz zwiedzania, oglądania i testowania eksponowanego sprzętu rolniczego, uczestnicy tego wydarzenia mogli wziąć także udział w wielu interesujących wykładach i panelach dyskusyjnych, dotyczących nowoczesnych rozwiązań stosowanych w rolnictwie precyzyjnym. Uczestnicy wyjazdu chętnie rozmawiali z przedstawicielami firm wystawiających swoje wyroby, zadawali im pytania i z zaciekawieniem wsłuchiwali się w udzielane przez nich wyjaśnienia i podawane informacje. Ta wymiana zdań z pewnością wzbogaciła ich wiedzę w tym zakresie oraz wzbudziła zainteresowanie możliwością podjęcia wysiłku umożliwiającego pracę z wykorzystaniem tej nowoczesnej technologii.

Organizatorzy zadbali o wszystkich zwiedzających, niezależnie od profilu produkcji rolniczej, wieku i płci. Coś ciekawego dla siebie znaleźli zarówno rolnicy poszukujący nowoczesnych maszyn i rozwiązań dla potrzeb swoich gospodarstw, jak również zwolennicy zdrowego odżywiania i ekologii oraz najmłodsi.

Dodatkowym atutem wystawy była świetna organizacja, przyjazna atmosfera, profesjonalna praca obsługi i komfort zwiedzających, wynikający z ergonomicznego rozmieszczenia stanowisk oraz przebywania w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach.

Wycieczka zakończyła się ciepłym i smacznym posiłkiem w jednej z ulubionych przez młodzież restauracji.

Wszyscy uczestnicy zgodnie uznali, że wyjazd należy zaliczyć do udanych i wyrazili zdanie, że wrócą tam znowu za rok.

 

tekst: Katarzyna Mańkowska, zdjęcia: Agnieszka Syryca