Z wizytą w Domu Dziecka w Giżycach

5.02.2019 20:31

30 stycznia 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką p. Agnieszki Leśniewskiej i p. Anny Tomczak,  pojechali z prezentami do Domu Dziecka w Giżycach.

Na prośbę wychowawców placówki w Giżycach, przeprowadzono zbiórkę bielizny dziennej i nocnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu, każda klasa szkoły kupiła i przekazała dzieciom potrzebne artykuły, do zbiórki dołączyli również nauczyciele oraz Klub Mamy Łowicz. Oprócz bielizny udało się zebrać ubrania, obuwie, gry planszowe, książki i słodycze. W sumie zebrano kilkanaście pudeł i worków darów.Klaudia, Natalia, Kacper i Szymon, uczniowie klasy III TLa, którzy w imieniu uczniów szkoły blichowskiej przekazali prezenty podopiecznym Domu Dziecka, zostali serdecznie przyjęci zarówno przez wychowanków, jak i wychowawców. Uczniowie mieli okazję spędzić czas z dziećmi, pograć w gry i porozmawiać.

Podczas rozmów z dziećmi i pracownikami zrodził się kolejny pomysł zbiórki, liczmy na kolejne hojne porywy serca.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękujemy!!!

Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski