Wizyta mechanizatorów w Kutnie

8.02.2019 8:19

W dniu 5 lutego klasa 3 Technikum Mechanizacji Rolnictwa była na wycieczce w firmie Agroma Polsad w Kutnie. Firma ta zajmuje się sprzedażą ciągników rolniczych Kubota.

Wycieczka składała się z dwóch części. W pierwszej- pracownicy  firmy zapoznali uczniów z historią rozwoju firmy Kubota sięgającej roku 1830, kiedy to Pan Gonshiro Kubota  stworzył zakład odlewniczy zajmujący się produkcją rur. Dzisiaj firma Kubota to prężnie działąjący na pięciu kontynentach gracz zajmujący się produkcją i sprzedażą ciągników rolniczych. Jeden z elementów tej dużej rodziny to zakład w Kutnie. W drugiej części wizyty w tym zakładzie mieliśmy możliwość obejrzeć również halę, w której konfekcjonuje się sprzedawane w Polsce ciągniki.Następnie uczniowie mogli praktycznie zapoznać się ze sprzedawanymi w Kutnie ciągnikami, dokonując jazdy testowej.
Po wizycie w Agroma Polsad Kutno udaliśmy się na zwiedzanie zakładu firmy Bury, znajdującego się w tym samym mieście.  Zakład zajmuje się, produkcją agregatów uprawowych i opryskiwaczy.  W trakcie tej wizyty nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcji całej gamy opryskiwaczy, zarówno tych mniejszych-zawieszanych jak i tych dużych-przyczepianych typun Pelikan. Dużym zainteresowaniem cieszyły się maszyny do wycinania stalowych elementów maszyn i sposobów ich spawania oraz stanowisko do ostatecznej kontroli wyprodukowanych opryskiwaczy.

Mariusz Szewczyk