Uczennice IV klasy technikum agrobiznesu w gronie osób zakwalifikowanych do II etapu Konkursu Wiedzy o Podatkach

14.02.2019 20:47

Prace Sylwii Sapińskiej i Karoliny Trębskiej z klasy IV TAŻ znalazły się wśród 100 najlepszych opracowań wybranego tematu nadesłanych do Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Dzięki temu uczennice wezmą udział w wojewódzkim etapie VII Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanym przez Łódzki Oddział KIDP pod patronatem Kuratora Oświaty w Łodzi oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŁ.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest "Podatek dochodowy od osób fizycznych".

W pierwszym etapie konkurs polegał na napisaniu pracy naukowej na jeden z następujących tematów:

1. Start-up dla młodych przedsiębiorców. Ograniczenia działalności i propozycje rozwiązań. Udział doradców podatkowych w rozwoju przedsiębiorczości.

2. Znaczenie podatków dla budżetu państwa i ich funkcje w gospodarce.

3. Czy można nie płacić podatków?

4. Udział podatków w budżecie samorządowym.

Etap II konkursu odbędzie się dnia 14 marca 2019 r. (czwartek) w Łodzi. Etap wojewódzki będzie polegał na odpowiedzi na pytania testowe z zakresu różnych podatków oraz z Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami. Po sprawdzeniu testu 25 najlepszych uczestników przystąpi następnie do części ustnej. Spośród nich zostanie wyłonione ścisłe gronu 5 finalistów i 5 laureatów, którzy zostaną zaproszeni do finału ogólnopolskiego konkursu do Katowic.

 

Gratulujemy Sylwii i Karolinie oraz życzymy im motywacji do dalszego zgłębiania wiedzy o podatkach.

 

Elżbieta Wojtyna

Pliki do pobrania: