PROMOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA WŚRÓD MŁODZIEŻY!

1.03.2019 8:32

W środę, 27 lutego 2019 roku w murach naszej szkoły na Blichu odbyło się spotkanie z dietetykiem klinicznym Piotrem Zduńczykiem, w którym wzięły udział klasy żywieniowe, członkowie kółka żywienia oraz uczestnicy kursu dietetycznego.

 

           "Tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą                            cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem."

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania Pan zwrócił uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji.

Uczniowie mogli również usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dzięki swojej wiedzy dietetyk rozwiał wszelkie wątpliwości. Spotkanie urozmaicała prezentacja, a także młodzieżowe podejście Pana Piotra. Prowadzący omówił główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Pod koniec spotkania uczestnicy mogli, także zobaczyć na czym polega układanie diety i sprawdzanie stanu zdrowia człowieka w specjalistycznym programie dietetycznym.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem zdrowego upominku w celu podziękowania za zgłębienie naszej wiedzy.

Szczególne podziękowania należą się Pani Iwonie Bogusiewicz-Kuś za zorganizowanie całej akcji.

Filip Jędrachowicz – uczeń klasy II TŻU – członek Kółka Żywienia na Blichu.

 

Mgr Piotr Zduńczyk – absolwent studiów na kierunku dietetyka Collegium Medicum w Bydgoszczy. Swoją wiedzę pogłębiał na studiach podyplomowych „Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Swoją wiedzę praktyczna zdobywał w placówkach medycznych i szpitalach. W swojej pracy stosuje wyłącznie sprawdzone rozwiązania oparte na wiedzy naukowej i własnym doświadczeniu. Specjalizuje się w dietoterapii chorób dietozależnych – cukrzyca, nadciśnienie oraz dietoterapii chorób przewlekłych, takich jak schorzenia tarczycy, trzustki, przewodu pokarmowego (w tym choroba Leśniowskiego-Crohna) oraz nowotwory. Zajmuje się terapią nadwagi i otyłości oraz prowadzeniem żywienia osób aktywnych fizycznie i sportowców. Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Warszawie i Gostyninie.

Iwona Bogusiewicz-Kuś