Dzień Bezpiecznego Internetu 2019: Działajmy razem!

3.03.2019 22:07

5 lutego 2019 roku, 15 raz w Polsce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).
Przez cały luty, organizatorzy DBI w Polsce, NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, zapraszają  placówki oświatowe do włączania się w obchody DBI poprzez realizowanie lokalnych akcji edukacyjnych.

Na to zaproszenie odpowiedzieli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
28 lutego 2019 roku młodzież  klas pierwszych uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez uczniów klasy 2 TIN B: Wiktora Kucińskiego, Krzysztofa Pąśko, Kubę Tomaszkiewicza, Piotrka Wielca i Szymona Zwolińskiego pod opieką wychowawcy Leszka Skórskiego i pedagoga szkolnego Anny Golędzinowskiej.
Przeprowadzone w niekonwencjonalny sposób zajęcia zwróciły uwagę uczniów na ochronę swoich danych osobowych przekazywanych do sieci, sposoby przechwytywania i wykorzystywania informacji z  niezabezpieczonych urządzeń: komputerów, laptopów, smartfonów  przez hakerów . Przypomniano najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Pierwszoklasiści z wielką uwagą wysłuchali swoich nieco starszych kolegów. Zarówno tematyka jak i forma zajęć była bardzo atrakcyjna i potrzebna.
Zaangażowanie prowadzących w projekty wykraczające poza obowiązkowe zajęcia – rozwija i daje wiele satysfakcji. Brawa dla informatyków z 2 B!

Anna Golędzinowska