Udział uczennic klasy III TŻU w XVII Międzyszkolnym Konkursie Przedmiotowym z Zakresu Żywienia Człowieka na temat „Węglowodany i środki żywnościowe węglowodanowe”.

3.03.2019 22:45

Dnia 1 marca b.r. dwie uczennice klasy III TŻU – Gabriela Foks i Weronika Szram pod opieką Iwony Bogusiewicz-Kuś uczestniczyły w XVII Międzyszkolnym Konkursie Przedmiotowym z Zakresu Żywienia Człowieka na temat „Węglowodany i środki żywnościowe węglowodanowe”.

Na początek uczennice rozwiązywały test z tematyki konkursu. Po zmaganiach teoretycznych uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali ciekawej prezentacji o Kraju Kwitnącej Wiśni przeprowadzonej przez studentkę z Japonii Panią Youmeko Kawamoto. Po ciekawej prelekcji odbyły się interesujące warsztaty z zakresu kaligrafii japońskiej.

Następnie reprezentanci szkół w dwuosobowych zespołach sporządzali Sałatkę dla Gościa z Japonii. Nasze uczennice przygotowały sałatkę z rukoli, szpinaku, sera feta, granatu, pieczonych buraków, oliwek smażonych w boczku podane w bardzo ciekawej jadalnej misce wykonanej z tortilli. Za tą właśnie sałatkę uczennice otrzymały pierwsze miejsce w części kulinarnej konkursu. Test dziewczęta również napisały dobrze zajmując ex aequo 3 miejsce i otrzymując piękne nagrody książkowe z dziedziny gastronomii.

Ostatnią tego dnia niespodzianką dla uczniów wraz z opiekunami był piękny tort i inne słodkości od wieloletniego sponsora konkursu pana Tadeusza Ozdowskiego – firma T>D.J. Ozdowscy sp.j. w Kutnie.

 

 

Iwona Bogusiewicz-Kuś