Warsztaty dla ósmoklasistów z Zespołu Placówek Oświatowych w Nieborowie

5.03.2019 20:44

Dnia 05.03.2018 r. uczniowie klasy 8 z Zespołu Placówek Oświatowych w Nieborowie odwiedziło mury szkoły blichowskiej

Podczas wizyty 14 uczniów klasy ósmej wraz z opiekunem uczestniczyło w zorganizowanych przez dyrekcję szkoły oraz Samorząd Uczniowski warsztatach. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00 pogadanką przeprowadzoną przez dyrektora Jerzego Zabosta oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego - Magdalenę Gasińską. Następnie odbyły się warsztaty gastronomiczne prowadzone przez p. Edytę Kłak i p. Urszulę Surmę. Uczniowie kształcący się w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych pomogli ósmoklasistom wykonać rogaliki i ciasteczka z ciasta półkruchego. Ponadto, za pomocą nowoczesnego sprzętu gastronomicznego, pozyskanego ze środków unijnych, przygotowali smaczne i zdrowe coctaile bananowe na bazie jogurtu naturalnego. Na koniec odbyła się wspólna
degustacja przygotowanych potraw.

W kolejnej części wizyty uczniom zaprezentowano bazę dydaktyczną szkoły, pokazano pracownie dydaktyczne oraz zapoznano z ofertą dydaktyczną na nadchodzący rok szkolny. Uczniowie mieli okazję zobaczyć a nawet uczestniczyć w krótkim szkoleniu prowadzenia maszyn

Kolejnym punktem spotkania były warsztaty zorganizowane dla uczniów klasy 8 w pracowni logistyki, które poprowadziła p. Agnieszka Leśniewska z uczniami klasy III technikum logistycznego A oraz w pracowni informatyki  - które poprowadziła p. Magdalena Drobnik - Pudłowska oraz uczniowie klasy IV technikum informatycznego.

Wygospodarowano również chwilę pomiędzy warsztatami na krótką wizytę w bloku mechanizacyjnym, po którym sprawnie i w ciekawy sposób oprowadził ósmoklasistów p. Adam Kaczmarczyk.

Wizyta zakończyła się około godziny 12.20. Młodzież szkoły podstawowej była bardzo zainteresowana przestawioną ofertą i brała czynny udział we wszystkich przygotowanych przez szkołę blichowską formach poznania życia oraz funkcjonowania tej placówki.

Magdalena Gasińska - opiekun SU, rzecznik prasowy ZSP nr 2 RCKU i P w Łowiczu