Sukces Szymona Kowalskiego w Finale Krajowym XXVII Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2019.

16.03.2019 7:39

W dniach  14 - 15 marca 2019 r. odbył się Finał Krajowy XXVII Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w którym  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu godnie reprezentował Szymon Kowalski- uczeń klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu.

Szymon odniósł ogromny sukces w OMPR, plasując się na dwunastej pozycji, do ścisłego finału zabrakło mu tylko 4 punktów.  Finał Krajowy OMPR składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach  i rozpoczął się  testem,  do którego przystąpiło 59 uczestników. Byli  to finaliści etapów wojewódzkich z całego kraju. Drugą część zmagań w Modliszewicach stanowił egzamin praktyczny, do którego przystąpiło 33 uczestników. Uzyskali oni największą liczbę punktów z testu. Drugi etap Finału krajowego OMPR odbył się podczas targów Agrotech Kielce w Sali Lambda.

W olimpiadzie brali udział: młodzież ucząca się w szkołach rolniczych, studenci kierunków rolniczych, absolwenci uczelni rolniczych oraz doświadczeni rolnicy w wieku  17-40 lat. Do XXVII  OMPR przystąpiło ponad  2000 uczestników z całego kraju.

Zagadnienia dotyczyły następujących obszarów: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, fundusze europejskie oraz BHP w rolnictwie.
Uczestnicy olimpiady w wolnym czasie odbyli także szkolenia:  „Innowacyjne rolnictwo” prowadzonym przez  firmę 365FarmNet  oraz  „Ochrona roślin” prowadzonym przez firmę Syngenta.

SZYMONOWI SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!

Anna Kowalska