Kolejny sukces uczennic ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu na Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie.

1.04.2019 7:05

W dniach 27. 03. 2019r. – 29. 03. 2019r. odbył się centralny etap XLV Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie.

W tym roku szkolnym, gospodarzem wydarzenia był Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Uczennice klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Magdalena Kozioł, Żaneta Zydlewska oraz Karolina Płuska pod kierunkiem nauczycielki Edyty Kłak przeszły do finału olimpiady i uzyskały tytuł finalisty. Sukces uczennic jest tym większy, że reprezentowały kierunek gastronomiczny. Musiały więc włożyć dużo więcej wysiłku, w uzupełnienie wiedzy dotyczącej surowców, technologii i aparatury przemysłu mleczarskiego. W  programie nauczania tego profilu  tematyka mleczarska jest bardzo ograniczona. W wolnych chwilach dziewczęta, pod opieką  nauczycielki Edyty Kłak,doczytywały i utrwalały wiedzę, która umożliwiła im odnieść sukces. Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie jest  już od dawna wpisana do wydarzeń szkoły. W tym przedsięwzięciu nasi uczniowie reprezentują szkołę na Blichu od wielu lat i odnoszą spektakularne sukcesy.  W programie olimpiady, poza częścią konkursową było również  zwiedzanie Zakładu Mleczarskiego w Toruniu, będącego oddziałem OSM w Łowiczu. Ponadto uczennice mogły zobaczyć Stare Miasto z jego ciekawymi zabytkami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dziewczęta osiągną jeszcze lepsze wyniki, bo obecnie uczą się dopiero w drugiej klasie. Doświadczenia z olimpiady na pewno zaowocują jeszcze wspanialszymi sukcesami w przyszłości.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Edyta Kłak