Pielgrzymka do Matki Bożej na Jasnej Górze.

16.04.2019 9:32

13 kwietnia 2019 r. w sobotę, uczniowie klas IV pielgrzymowali do Maryi w klasztorze na Jasnej Górze. Była to 26 pielgrzymka w diecezji łowickiej nazywana tradycyjnie Pielgrzymką Maturzystów, chociaż w jej gronie byli także uczniowie, którzy nie przystępują do egzaminu maturalnego.

Młodzież przybyła na Jasną Górę, aby przed Cudownym Obrazem Królowej Polski dziękować Bogu za ten etap ich życia, który kończy się wraz końcem nauki w szkole średniej i prosić o siłę i moc do tego co jeszcze przed nimi, a przede wszystkim o piękne i dobre życie.

Pierwszym punktem programu pielgrzymki była Droga Krzyżowa, która tym razem nie odbyła się na wałach jasnogórskich z powodu zimna i padającego śniegu. Zgromadziliśmy się w kaplicy św. Józefa, gdzie wysłuchaliśmy rozważań do stacji Drogi Krzyżowej. W rozważaniach było nawiązanie do życia bł. Klary Luce Badano. Ta 19-letnia dziewczyna zachwyciła wszystkich swoją wiarą i miłością do Chrystusa, pomimo strasznego cierpienia i choroby, które dotknęły ją w tak młodym życiu.

O godz. 12:00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystii przewodniczył Ks. Bp. Andrzej Dziuba w koncelebrze z Ks. Bp. Wojciechem Osialem oraz kapłanami, którzy przybyli razem z młodzieżą.

Po Mszy Św. udaliśmy się do Sali Ojca Augustyna Kordeckiego, aby wysłuchać konferencji nt.: ”Media – szansa, czy zagrożenie?” Pan prof. Michał Małka w konkretny i zwięzły sposób wyjaśnił słuchaczom w jaki sposób mądrze i bezpiecznie korzystać z mediów oraz jak ustrzec się ich złego wpływu na nas.

O godz. 15:00 ponownie zebraliśmy się w kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie młodzież zawierzyła siebie, swoją przyszłość, egzaminy i wybory życiowe Matce Bożej w modlitwie nazwanej Aktem Zawierzenia.

Wracaliśmy do domu w radosnym nastroju i z uśmiechem na ustach, zaś to co w sercu, wie już Pan Bóg. Kolejna Pielgrzymka już za rok. A tym razem dziękujemy opiekunom, którzy pojechali z nami, byli to: wychowawca klasy IV TAŻ – p. Elżbieta Wojtyna i Ks. Łukasz Gawrzydek.

 

Emilia Adamowicz