Logistycy w Arvato

23.04.2019 16:18

17 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunami odwiedzili Centrum Dystrybucyjne Arvato w Strykowie.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją przygotowaną przez pracowników Arvato, dzięki której młodzież poznała specyfikę działalności firmy, m.in.: współpracę z kilkoma krajami w Europie, stosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz tych, które są związane z systemami zarządzania magazynami – SAP i usługami dodatkowymi związanymi z jakością – VAS (np. etykietowanie, foliowanie, pakowanie na prezent, zarządzanie transportem). Dowiedzieliśmy się również kiedy powstała Arvato, jaką powierzchnię mają magazyny, ilu pracowników jest w nich zatrudnionych oraz co firma proponuje jako pracodawca (np. praktyki dla uczniów szkół średnich, program "Prakatyka dla logistyka", rekrutacje wewnętrzne i zewnętrzne, pakiety szkoleń, zakres benefitów: karty sportowe, pakiety medyczne, bony, upominki, ZFŚS itp.).

Oglądany przez nas magazyn H&M zrobił na uczniach duże wrażenie, poszerzyli swoją wiedzę o wiele elementów praktycznych związanych z pracą w magazynie, mogli np. własnoręcznie przygotować paczki do wysyłki .

Podsumowaniem wizyty był konkurs z cenną nagrodą.

Dziękujemy za bardzo serdeczne przyjęcie, smaczny poczęstunek i prezenty.

 

Donata Skierska