Wycieczka Opole - Kietrz

29.04.2019 7:04

W dniach 25.04 - 26.04.2019 r. uczniowie klas III i przedstawiciele klasy I mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z opiekunami Magdaleną Gasińską i Adamem Kaczmarczykiem uczestniczyli w wycieczce do Opola i Kietrza.

Celem pierwszego dnia wycieczki było Opole - niezwykle urokliwe i klimatyczne miasto. Młodzież miała okazję poznać uroki, zabytki i historię nadodrzańskiego miasta. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od wizyty w Muzeum Polskiej Piosenki oraz słynnego Amfiteatru Opolskiego. Podczas wizyty w muzeum można było posłuchać nagrań polskich wykonawców, poznać historię polskiej piosenki, a nawet nagrać własną interpretację znanych polskich przebojów.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Wieży Piastowskiej - jedynej pozostałości Zamku Piastowskiego, wzniesionego w 1217 roku.  Tam pod okiem przewodnika i przy świetnie dopracowanych wizualizacjach multimedialnych młodzież uczestniczyła w niezwykłej lekcji historii. Każdy uczestnik mógł przez chwilę przenieść się w odległą historyczną przeszłość i stać się jednym z jej bohaterów, a nie tylko obserwatorów.

Sprzyjająca pogoda i niezwykle ciepły wieczór pozwoliły uczestnikom wyjazdu na podziwianie uroków Opola również po zmroku. Spacer zabytkowymi uliczkami, niezwykle uroki architektury opolskiej, multimedialna fontanna oraz spacer po "opolskiej Wenecji" pozostawiają wiele miłych wspomnień.

Drugi dzień wycieczki miał na celu zajęcia warsztatowe w oddalonej od Opola o około 100 km miejscowości Kietrz - miasteczka położonego zaledwie 1 km od granicy czeskiej. Tam młodzież miała okazję doskonalić swoje umiejętności zawodowe. Kombinat Rolny Kietrz to jedno z największych i najważniejszych gospodarstw rolnych kraju. Olbrzymi areał upraw (około 9 000 ha) i około dziesięciotysięczna hodowla bydła, nowoczesne maszyny rolnicze i doskonała organizacja pracy sprawiają, że gospodarstwo jest znane w całym kraju, a także poza granicami. Poprzez wizytę w kombinacie nasi uczniowie, kształcący się w kierunki mechanizacji rolnictwa mogli doskonalić swoją wiedzę w tym zakresie i poznać ogromne możliwości wynikające z edukacji w tym kierunku.

Wyjazd był bardzo udany. Zarówno jego część krajoznawcza jak i edukacyjna pozostawią na pewno wiele miłych wspomnień wśród uczestników.

Magdalena Gasińska