Spotkanie z przedstawicielkami Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Łowiczu

22.05.2019 13:51

W dniu 20 maja 2019 młodzież klas III technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki/ technik agrobiznesu wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielkami Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Łowiczu. Uczniowie mieli okazje poznać ofertę Ochotniczego Hufca Pracy, który zajmuje się doradztwem zawodowym, pośrednictwem pracy dla młodzieży oraz organizacją szkoleń zawodowych dla osób w wieku 18-24 lata, nieuczących się i niepracujących.

W drugiej części spotkania młodzież wypełniła kwestionariusz zainteresowań zawodowych, który między innymi pomaga w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych. Może być także pomocny przy wyborze szkoły lub uczelni wyższej.

Prelegentki zachęcały młodzież do skorzystania z usług doradcy zawodowego oraz do udziału w kursach i szkoleniach organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Łowiczu. Po ukończeniu szkoły można wziąć udział w kursach fryzjerskich, kursach dla spawaczy, na wózki widłowe oraz wielu innych. Udział w nich jest zawsze bezpłatny. Korzystając z pomocy pracowników OHP znaleźć można pracę sezonową na wakacje, ale również stale zatrudnienie.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania profilu OHP - Młodzieżowe Centrum Kariery Łowicz na portalu społecznościowym Facebook.

Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Agnieszkę Golan oraz Paulinę Dróżdż.

 

Agnieszka Golan