Eliminacje zaliczone, kolejny etap przed uczestnikami…

1.03.2012 21:15

Dnia 29 lutego 2012r. roku czworo uczniów z klasy III TAW brało udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska. Byli to: Katarzyna Rolewska, Martyna Gajda, Łukasz Zabost oraz Bartłomiej Szufliński. Pierwszy etap, czyli eliminacje oddziałowe miały miejsce w ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach. Do udziału zaproszono producentów rolnych, mieszkańców obszarów wiejskich i uczniów szkół rolniczych z terenu województwa łódzkiego. Pytania obejmowały zakres wiedzy z następujących dziedzin: ekologiczna produkcja rolnicza, zasady cross- compliance, ochrona środowiska w gospodarstwie rolnym z uwzględnieniem zasady dobrej praktyki rolniczej, odnawialne źródła energii, programy rolnośrodowiskowe.

Do kolejnego etapu konkursu przeszli: Katarzyna Rolewska, Łukasz Zabost oraz Bartłomiej Szufliński. Etap drugi- finał wojewódzki odbędzie się 7 marca 2012 roku w ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach. Uczniów przygotował dr Jerzy Zabost.

Nagrody dla finalistów olimpiady ufundowane zostaną przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego.

Michalina Kosiorek