Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych - III miejsce dla Katarzyny Rolewskiej.

5.03.2012 21:12

W dniu 5 marca 2012 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Sędziejowicach odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, którego organizatorami byli: Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Burmistrz Szadku.

W olimpiadzie tej wzięło udział 33 uczestników – młodych rolników, uczniów szkół rolniczych z terenu województwa łódzkiego. Międzynimi znaleźli się uczniowie z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu: Bartłomiej Szufliński, Łukasz Zabost, Katarzyna Rolewska (wszyscy z klasy III Technikum Agrobinesu) oraz Knapiński Karol, Galiński Piotr, Szczepański Wojciech, Wiechno Damian, Racewicz Tomasz – wszyscy z IV Technikum Agrobinesu.

Olimpiada odbywała się w dwóch etapach:

I etap: test pisemny składający się z 50 pytań

II etap: finał ustny, do którego zakwalifikowało się dziesięciu uczestników, którzy odpowiadali na dwa pytania. Do tego etapu zakwalifikowali się: Łukasz Zabost oraz Katarzyna Rolewska. Tematyka była różnorodna, pytania dotyczyły zarówno produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej oraz zagadnień mechanizacji i elektryfikacji rolnictwa.

Ostatecznie jury wyłoniło pięciu uczestników z największą ilością punktów. III miejsce zajęła Katarzyna Rolewska i  będzie ona reprezentować województwo łódzkie podczas Finału Krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, który odbędzie się w Kielcach podczas odbywających się XVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej i Leśnej „AGROTECH” .

Katarzyna Rolewska