Zdrowie z pewnością nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym

7.06.2019 8:47

4 czerwca 2019 r. uczniowie kl. 2 TZiUG uczestniczyli w bardzo interesującym wykładzie prowadzonym przez specjalistkę z Fundacji MSD dla zdrowia kobiet w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

Najnowsze badania wskazują, że za stan zdrowia w ponad 50% odpowiada styl życia, jaki prowadzimy, czyli: odpowiednie odżywianie, zrównoważona aktywność fizyczna, unikanie nadmiernego stresu, zagrożeń, zachowań destrukcyjnych oraz profilaktyka medyczna. Pozostałe 50% to nasze wyposażenie genetyczne i inne czynniki od nas niezależne. Te dane wyraźnie wskazują na to, że warto o swoje zdrowie dbać na każdym etapie życia, nie wówczas, kiedy zaczyna nam go brakować.

Uczestniczący w wykładzie uczniowie dostali dużą dawkę bardzo praktycznych wskazówek, jak żyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem jak najdłużej.

Anna Golędzinowska - Lebioda