"Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej"

10.06.2019 12:10

W dniu 06.06.2019r. klasa I TIA, oraz I TMR pod opieką Pani Elżbiety Kołaczek, udała się do Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Strażacy przedstawili młodzieży ich dzienną rutynę, najciekawsze i najdziwniejsze wezwania, sprzęt którym się posługują, oraz wyjaśnili w jaki sposób powinno się zachować podczas pożaru.

Uczniowie zadając pytania dowiedzieli się o dwóch sposobach naboru do straży pożarnej jakimi są „nabór do szkoły” i „nabór z ulicy”. Komendant omawiając obie te opcje ostrzegał, iż tylko nieliczni mają zaszczyt pracować w PSP, a aby tego dokonać należy być sprawny fizycznie, i doskonale rozumieć  matematykę, fizykę, oraz chemię. W celu przybliżenia  codziennych zadań, strażacy opowiedzieli o prawach panujących w Polsce,a także zaprezentowali kilka ćwiczeń, ich postępowanie podczas pożarui pracę papierkową. Uczestniczący w wykładzie uczniowie dostali dużą dawkę bardzo praktycznych wskazówek, i zabawy dzięki której łatwo nie zapomną tego spotkania.

Łukasz Sędkowski, Patryk Majewski