W piątek 14 czerwca b.r. gościliśmy w naszej szkole uczniów Pijarskiego Gimnazjum w Łowiczu.

18.06.2019 9:00

Klasa I TŻiUG pod opieką wychowawczyni w nowej pracowni gastronomicznej w budynku C, przygotowała dla nich ciekawe warsztaty kulinarne. W ten upalny dzień młodzież wykonała wspólnie: kotleciki z soczewicy z sosem czosnkowym i bazyliowym oraz surówką z młodej kapusty, chłodnik orzechowy z ogórkami. Uczniowie gimnazjum pod okiem starszych koleżanek i kolegów nauczyła się sztuki "obwarzania" krakowskich precli. Do picia przyrządzono koktajl truskawkowy oraz smoothie jabłkowo-pietruszkowo-miętowe. Wszyscy "kucharze" na koniec zajęć skosztowali samodzielnie wykonanych potraw na świeżym powietrzu. Młodzież chętnie ze sobą współpracowała, nie zabrakło uśmiechu i życzliwości.

Iwona Bogusiewicz-Kuś