Uczennica naszej szkoły na znaczku pocztowym.

25.06.2019 9:06

Nieczęsto zdarza się zostać uwiecznionym na znaczku pocztowym, a tak właśnie jest w przypadku naszej uczennicy Angeliki Warackiej, która w czerwcu 2019 roku ukończyła klasę II, kształcącą w zawodzie technik logistyk .

Inicjatorem wydania serii okolicznościowych kartek pocztowych i znaczków pocztowych jest Poczta Polska. W ubiegłym roku, z inicjatywy Pani Moniki Brzózki, ogłoszono informację dotyczącą fotografii osób w strojach ludowych regionu łowickiego . Angelika Waracka wysłała zdjęcie, pochodzące ze zbiorów rodzinnych, przedstawiające Ją i brata. Ona miała wówczas 9 lat , a brat Arkadiusz 10 miesięcy. Fotografia spodobała się wydawcy i dnia 19 czerwca 2019 roku ukazała się seria znaczków pocztowych „Dzieci Ziemi Łowickiej”, na których są miedzy innymi Angelika i Arkadiusz. Pierwsza edycja była rozprowadzana przez Pocztę Polską w dzień uroczystości Bożego Ciała w Łowiczu. Gratulujemy!

Grzegorz Słoma