Uniwersytet Trzeciego Wieku

28.09.2019 7:51

W dn. 24.09.2019 r. na Starym Rynku w Łowiczu odbył się plener malarski „Architektura Łowicza w malarstwie”, a po nim – piknik integracyjny na Błoniach,

Zadania realizowane w ramach projektu „60+ Realizujemy nasze marzenia” zgłoszonego przez koła: plastyczne, literackie i kulinarne Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Uczestnikami pleneru była grupa około 20 słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z grup plastycznych „Nowa Fala” i „Fascynacja”, 29 słuchaczy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kutnie oraz 9-osobowa grupa młodzieży z różnych szkół (SP i średnie z Łowicza oraz ze Zduńskiej Dąbrowy). 

Grupy na Starym Rynku przed gmachem Muzeum, przywitała prezes Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Krystyna Kucharska oraz Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. Uczestnicy zostali zapoznani z historią Łowicza. Następnie seniorzy z Kutna i Łowicza spotkali się na pikniku integracyjnym na muszli koncertowej na Błoniach, który przygotowały słuchaczki ŁUTW z sekcji kulinarnej pod kierunkiem Marii Jagodzińskiej - szefowej tego koła. Obsługę kelnerską zapewnili uczniowie klasy IV TŻiUG, pod opieką nauczycielki Olgi Kwapisz-Wojdy, z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego na Blichu.

Krystyna Kucharska, Olga Kwapisz -Wojda