Blichowscy informatycy brali udział w Ogólnopolskim Forum "Młodzież dla Rozwoju".

2.10.2019 13:48

1 października 2019 roku 12-sto osobowa grupa uczniów klas informatycznych uczestniczyła w Forum pn.: "Młodzież dla Rozwoju" organizowanym przez Fundację Osnowa oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Rozmawialiśmy tam o edukacji, cyfryzacji, przedsiębiorczości i perspektywach dla młodych.

Z uczestnikami forum spotkał się między innymi minister Jerzy Kwieciński, który zapowiedział stworzenie organu doradczego działającego przy ministrze finansów, inwestycji i rozwoju. W skład rady będą wchodziły przede wszystkim młode osoby.

Wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda podkreślał, że dzięki funduszom europejskim w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju zaczyna się historia wielkich projektów. Jednym z nich jest zachęcanie młodych osób do powrotu do rodzinnych miejscowości, na przykład miast powiatowych. Szansy rozwoju młodym ludziom nie powinny dawać tylko duże miasta, lecz także mniejsze ośrodki. Na forum wspomniano również o ustawie Zerowy PIT dotyczącej ludzi do 26 roku życia, czy programie Mieszkanie Plus.

Wszystkie te udogodnienia kierowane są do osób młodych. Zaznaczono również,  że to w znacznej mierze od młodych i twórczych ludzi zależy rozwój innowacyjności i konkurencyjności Polski na rynku europejskim czy światowym.

Szymon Zwoliński - klasa 3 TIB