Udział w grze miejskiej „Tropem tajemniczego skarbu”

7.10.2019 10:50

28 września 2019r. Łowicz zamienił się w pole gry, a wszystko to za sprawą mobilnego projektu – gry miejskiej na smartfony pn. „W poszukiwaniu tajemniczego skarbu”, zorganizowanej w ramach cyklu gier terenowych TAJEMNICZE  ŁÓDZKIE z okazji obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego, objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Konkurencję tę zorganizowały we współpracy dwie biblioteki: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu. 

            W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn ze szkół ponadpodstawowych z Łowicza. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: „Blichowiacy” ( Maja Sokołowska  z kl. I TŻiUGg oraz Emil Panak z kl. II TIB) i „Lodołamacze” (Kacper Aniszewski z kl. III TIA, Jakub Miazio z kl. III TIA, Wojciech Charkiewicz z kl. IV TIB, Mateusz Dubicki z kl. IV TIB oraz Krzysztof Kret z kl. IV TIB).
          Drużyny miały za zadanie prawidłowo rozwiązać kolejne zadania, za które otrzymywały punkty. Przemieszczając się po mieście ze smartfonem i zainstalowaną aplikacją ActionTrack uczestnicy pogłębiali wiedzę o historii Łowicza oraz o postaci związanej z naszym miastem – muzealnikiem i regionalistą – Władysławem Tarczyńskim. Kolejne etapy gry doprowadziły uczestników do odgadnięcia głównego kodu oraz do odnalezienia tajemniczego skarbu.
        Reprezentanci naszej szkoły ( obie drużyny)   otrzymali wyróżnienie.

tekst na podstawie informacji zamieszczonych na stronie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu

Agnieszka Syryca