"Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci ... stara się zobaczyć ich dusze"

14.10.2019 15:34

Dzień Edukacji Narodowej świętowano na Blichu 11 października 2019 r. o godzinie 12 podczas uroczystej akademii.

Uroczysta akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, hymnu oraz wystąpienia dyrektora szkoły Jerzego Zabosta. Powitał on wszystkich zebranych: nauczycieli, zaproszonych gości, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów.

Dalszą część uroczystości poprowadzili konferansjerzy Mateusz Wróbel i Jakub Wilk - uczniowie klasy II TMRiA, którzy pod okiem wychowawcy Katarzyny Charążki, we współpracy z klasą III TMRA i wychowawcą klasy Jolantą Dębską przygotowali akademię.

Podczas uroczystości składano życzenia: wielu sukcesów w pracy zawodowej i zadowolenia z efektów oraz osiągnięć edukacyjno - wychowawczych. Przemówienia i życzenia wygłosili: dyrektor szkoły, przewodniczący Rady Rodziców, prezes firmy MASPEX, przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Ważnym i tradycyjnym elementem uroczystości był finał Konkursu Wiedzy o Blichu, organizowany co roku wśród pierwszoklasistów. Tegoroczny konkurs przygotowała klasa III TMRA wraz z wychowawcą. W finale wzięły udział klasy: 1 TLAg, 1 TIAg oraz 1 TTg. Zwyciężyła klasa 1 TLAg - jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Podczas akademii jak co roku przekazano sztandar uczniom klas drugich oraz wręczono tarcze - symbole przynależności do społeczności blichowskiej - przedstawicielom klas pierwszych składającym uroczyste ślubowanie.

Część artystyczna przygotowana przez klasę II TMRiA uprzyjemniła wszystkim spotkanie. Miło było posłuchać piosenek w wykonaniu Roberta Kaczora ucznia klasy IV TŻU oraz posłuchać i nacieszyć oko występami Zespołu Pieśni i Tańca "Blichowiacy". O oprawę muzyczną i choreografię zespołu zadbali p. Krzysztof Łukasik, p. Jan Dutkiewicz i p. Katarzyna Polak.

Uroczystość zakończyła się rozdaniem symbolicznych kwiatów i upominków przygotowanych przez klasę II TŻU wszystkim pracownikom szkoły. Po uroczystości wszyscy pracownicy udali się na słodki poczęstunek, który przygotowała również klasa II TŻU z wychowawcą p. Bogusiewicz - Kuś.

Magdalena Gasińska - rzecznik prasowy ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu