Blichowiacy na World Travel Show

21.10.2019 22:46

W dniach od 18 do 20 października 2019r. w Nadarzynie k/Warszawy odbywały się organizowane przez Ptak Warsaw Expo największe w Polsce Targi Turystyki - World Travel Show.

Była to największa impreza turystyczna w Polsce a zarazem jedna z największych w Centralnej Europie. Podczas targów można było odbyć błyskawicznie podróż nie tylko po najpiękniejszych regionach Polski, ale również całego świata.
W pierwszym dniu targów Powiat Łowicki reprezentował działający przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego w Łowiczu Zespół Pieśni i Tańca "Blichowiacy".

Zespół wystawił dwie części suity łowickiej wg muzyki Mariana Moskwy. W skład pierwszej części weszły następujące utwory wokalno-instrumentalne: Jakzem była panną, Poidziałaś dziewczyno, Kary kunik kary, W pogodny wieczorek, polka tańczona U mojego szwagra. W  części drugiej zespół zaprezentował: Łowiczankę, Wszystko się pole zazieleniło, A dejze my Boze, kujawiaka, kujona, oberka  oraz, klapooka. Kapela wykonała również kilka utworów instrumentalnych.
Młodzież do występu przygotowali: Katarzyna Polak - choreograf oraz Jan Dutkiewicz - kierownik muzyczny.
W przerwach między występami młodzież zapoznała się z ofertą turystyczną poszczególnych regionów prezentowaną na stoiskach.


 

Piotr Słoma