Zjazd Liderów Młodzieżowych pt. „W poszukiwaniu autorytetów”

19.10.2019 15:15

W dniach 7-11.10.2019 troje uczniów naszej szkoły wraz z Panią pedagog uczestniczyło w Zjeździe Liderów Młodzieżowych pt. „W poszukiwaniu autorytetów” zorganizowany przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Przez te 5 dni dyskutowali oni na temat autorytetów w dziedzinach sztuki, sportu, nauki oraz praw człowieka. Nawiązali nowe znajomości, dzięki którym mogli poznać zdanie innych na dane temat. Osoby prowadzące zajęcia w inny sposób niż nauczyciele przekazywali istotną wiedzę na powyższe tematy. Jednego dnia zjazdu odbyły się zajęcia profilaktyczne typu Open Space. Jest to forma dyskusji na różne tematy bez planu i prowadzących. Uczestnicy wysuwają tematy, na które chcą porozmawiać.
Dzięki uczestnictwu na zjeździe uczestnicy zdali sobie sprawę co tak naprawdę jest ważne w życiu nastolatków, zdobyli nową wiedzę i poznali poglądy innych oraz zawarli nowe znajomości poprzez integracje na zajęciach. Zdobyte na zjeździe doświadczenia i przeżycia na pewno będą wartościowym materiałem do prowadzenia działalności społecznej na terenie szkoły.

Zuzanna Gasińska - uczennica klasy 1 TŻUp