Wizyta dzieci z Domu Dziecka w Kutnie

28.10.2019 10:45

Dnia 25 października gościła u nas grupa 16 dzieci z Placówki Oświatowo-Wychowawczej z Kutna wraz z Panią Dyrektor i Wychowawczynią.

Z tym Domem Dziecka współpracujemy już od kilku lat. Przygotowania do tej wizyty rozpoczęliśmy już kilka tygodni temu. Nasi sponsorzy firma Maspex przygotowali paczki ze swoimi przetworami owocowo-warzywnymi, firma Partners paczki słodyczowe. My jako klasa przygotowaliśmy ciasta, które sprzedawaliśmy tydzień wcześniej na długiej przerwie a uzyskane pieniądze przeznaczyliśmy na umilenie tego dnia naszym koleżankom i kolegom z Kutna. Sama sprzedaż ciast, przekąsek i napojów już była fajnym przeżyciem, bo wiele osób chciało wesprzeć naszą akcję. W dzień przyjazdu przygotowaliśmy pracownie gastronomiczne do warsztatów kulinarnych. Następnie samorząd klasowy wraz z Marzeną Woźniak (absolwentką naszej szkoły) i wychowawczynią przy współpracy Muzeum w Łowiczu zwiedzili ten obiekt wraz z przewodnikiem. Po zwiedzaniu cała grupa udała się do ZSP nr 2 CKP na Blich. Tam na miejscu pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych dzieci z placówki wraz z nami przygotowały obiad. Marzena Woźniak poprowadziła warsztaty florystyczne. Młodzież z "Tęczy" była szczególnie zaskoczona wyglądem pracowni gastronomicznej w budynku C, która przeszła gruntowną modernizację i wygląda teraz nowocześnie. Na zakończenie wraz z Dyrekcją szkoły wszyscy zjedliśmy wspólny obiad. Uwieńczeniem obiadu było skosztowanie ogromnego 3-smakowego tortu przygotowanego przez dwoje uczniów z naszej klasy w związku z eliminacjami do konkursu cukierniczego. Był to pracowity i bardzo udany czas. Dzieci zaprosiły nas na rewizytę na wiosnę następnego roku.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, Dyrekcji, nauczycielom, całej społeczności szkolnej za serdeczne wsparcie naszej akcji.

 

Klasa 3 TŻU wraz z Wychowawczynią