Wycieczka klasy I TIag do Powiatowej Biblioteki Publicznej i Muzeum Diecezjalnego w Łowiczu

5.11.2019 13:03

W dniu 25 października 2019r. uczniowie klasy I TIag pod opieką wychowawczyni –pani Agnieszki Szymanik - Kosiorek i bibliotekarza – pani Agnieszki Syrycy udali się do Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Łowiczu.

    W dniu 25 października 2019r. uczniowie klasy I TIag pod opieką wychowawczyni –pani Agnieszki Szymanik - Kosiorek i bibliotekarza – pani Agnieszki Syrycy udali się do Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Łowiczu.  Podczas lekcji bibliotecznej dowiedzieli się, jakie zadania pełnią biblioteki powiatowe, zapoznali się z księgozbiorem PBP w Łowiczu oraz katalogiem internetowym. Podczas warsztatów wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności wyszukiwania na półkach materiałów bibliotecznych .
     Później  uczniowie  zwiedzili Muzeum Diecezjalne,które znajduje się w Bazylice Katedralnej w Łowiczu. Mogli tam podziwiać naczynia liturgiczne , relikwiarze z XVII i XVIII wieku , przydrożny krzyż - mający ponad 230 lat oraz pamiątki po Prymasach, czyli ornaty, kapy, dalmatyki, kapelusze. Po obejrzeniu eksponatów uczestnicy wycieczki  weszli na jedną z dwóch wież kościelnych, by stamtąd podziwiać panoramę Łowicza.
                                                      

Agnieszka Syryca, Agnieszka Szymanik-Kosiorek