Trzecia ogólnopolska akcja czytelnicza  „Upoluj swoją książkę”!

5.11.2019 13:12


   Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji . Wystarczy ściągnąć darmową aplikację Woblink, zeskanować kod widoczny na plakacie i … czytać wybraną książkę  spośród przedstawionych w ofercie. Akcja trwa do 30 listopada 2019r.

   W końcu października  tego roku  otrzymaliśmy potwierdzenie uczestnictwa w akcji oraz plakaty ją promujące. Plakaty zostały powieszone przy głównym wejściu do budynku A i budynku C oraz w bibliotece w budynku B. Na tych plakatach znajdują się okładki 12 książek oraz kod QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona uczniowie otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

   Akcja ta powstała z inicjatywy Instytutu Książki we współpracy z platformą e-bookową Woblink.com. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji zostały zaproszone szkoły średnie.


   Projekt „Upoluj swoją książkę” ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.Agnieszka Syryca