Uczniowie z technikum agrobiznesu i technikum informatycznego uczestnikami etapu szkolnego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

6.11.2019 22:25

6 listopada 2019 r. w szkole na Blichu odbyły się zawody I stopnia OWE. Hasłem przewodnim tegorocznej, już XXXIII edycji, była "Gospodarka w erze czwartej rewolucji przemysłowej" - temat bardzo aktualny i ważny dla przyszłości ludzi.

Do olimpiady zgłosiło się 6 uczniów: Grzegorz Pacler z klasy 4 TMA, Michał Kostrzewa z 4 TIC oraz Szymon Igielski, Łukasz Jabłoński, Patryk Parys i Tomasz Rojek z 2 TAM.

Uczestnicy rozwiązywali test i zadanie liczbowe dotyczące zastosowania matematyki na rynku kredytów hipotecznych oraz napisali esej naukowy na jeden z wybranych tematów:

Temat 1.: Konsekwencje ekonomiczne IV rewolucji przemysłowej dla gospodarstw domowych.

Temat 2: Scharakteryzuj funkcjonowanie przedsiębiorstw w warunkach IV rewolucji przemysłowej na wybranych przez siebie przykładach.

Na terenie województwa łódzkiego w etapie szkolnym OWE wzięło udział prawie 400 uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Komitet okręgowy olimpiady ogłosi wyniki po sprawdzeniu prac na początku grudnia br.

Gratulujemy wszystkim odważnym, którzy poprzez tego typu nieobowiązkowe zmagania
olimpijskie chcą rozwijać zainteresowania i poszerzać swoje horyzonty!

Elżbieta Wojtyna