Logistycy w Radio Łódź i terminalu przeładunkowym DHL

8.11.2019 21:15

Dnia 7 listopada 2019 roku roku uczniowie klasy I kształcącej w zawodzie technik logistyk wraz z Panią Magdaleną Piechowską-Malińską i Panem Grzegorzem Słomą – organizatorami wycieczki mieli możliwość zapoznać się z pracą dziennikarzy w Radiu Łódź.

To już kolejny taki wyjazd, który ma na celu poszerzanie wiedzy na temat mediów. Pani Barbara Pawłowska bardzo ciekawie opowiadała o pracy w radiu. Młodzież miała okazję zobaczyć pomieszczenia konferencyjne, archiwum radiowe, studia nagrań i realizacji programów, posłuchać fragmentu audycji oraz podpatrzeć jak zostaje ona realizowana. Uczniów zainteresowały informacje przekazywane przez panią dziennikarz, zadawali wiele pytań związanych z pracą reporterów , dziennikarzy Radia Łódź, które w 2019 roku kończy 88 lat istnienia. Bardzo ciekawym doświadczeniem była możliwość nagrania fragmentu piosenki w wykonaniu naszych uczniów w profesjonalnym studio radiowym.

Kolejnym punktem było odwiedzenie nowoczesnego terminala firmy DHL Express mieszczącego się w Łodzi przy ulicy Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Odwiedzony obiekt pełni funkcję terminala dla klientów nadających przesyłki z Łodzi i okolic, jak również sortowni (centrum przeładunkowego) dla przesyłek ekspresowych i drobnicowych przewożonych siecią transportową między terminalami firmy DHL Express w Polsce. Terminal obsługuje także przesyłki międzynarodowe, które przewożone są zarówno drogową, jak i lotniczą siecią transportową firmy DHL. Łódzki terminal stanowi doskonałe uzupełnienie sieci firmy opartej na obiektach w Głuchowie koło Poznania, Warszawie, Zabrzu, Koninku koło Poznania, Moszny koło Warszawy i Tychach. Łódzki terminal dzięki nowoczesnej infrastrukturze, w tym półautomatycznej linii sortowniczej wyposażonej w skaner dokonujący pomiaru wagi i objętości, jest w stanie obsłużyć dziennie aż 22 tysiące paczek. Wyposażony jest on także w 23 bramy dla transportów liniowych, 50 bram dla transportów kurierskich ekspresowych oraz 7 bram dla transportów kurierskich drobnicowych.

Dzięki możliwości odwiedzenia obiektu w Łodzi uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda „od środka” nowoczesny terminal przeładunkowy, poznać jego infrastrukturę, dowiedzieć się podstawowych informacji na temat procesów realizowanych w tego typu placówce, jak również poznać specyfikę pracy kuriera wykonującego usługi dla firmy DHL.

 

Magdalena Piechowska-Malińska, Grzegorz Słoma