Patriotyczna lekcja religii

13.11.2019 21:42

Miesiąc listopad w sposób szczególny jest poświęcony osobom zmarłym. Świętujemy w nim Uroczystość Wszystkich Świętych, przeżywamy Dzień Zaduszny. W tym jesiennym miesiącu obchodzimy również najważniejsze święto państwowe, którym jest Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada upamiętniamy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Tego dnia wspominamy i modlimy się za walczących i poległych w obronie Ojczyzny. Szkoła na Blichu wychowuje młode pokolenie w duchu patriotyzmu, pamięta o tych, którzy oddali swoje życie w walce o wolność Polski. Dlatego 5 listopada 2019 roku udaliśmy się z ks. Łukaszem Gawrzydkiem na cmentarz katedralny w Łowiczu, aby pomodlić się za poległych żołnierzy, harcerzy i innych zmarłych, posprzątać mogiły i zapalić znicze. Krótkie wyjście na cmentarz odbyło się w ramach lekcji religii. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć o tych, którzy przelali krew za Polskę.

kl. 2 szkoły branżowej, ks. ŁG