Niezwykłe efekty 3 D w musicalu „Romeo i Julia” w Teatrze Studio Buffo i spotkanie młodzieży z artystami grającymi główne role.

21.11.2019 12:50

Kształcenie uczniów to nie tylko edukacja na zajęciach lekcyjnych, to także poznawanie sztuki przez obcowanie z jej różnymi formami. Kolejny raz młodzież naszej szkoły, z różnych kierunków nauczania, miała okazję rozwinąć swoje zainteresowania, umiejętności, dzięki poznaniu tekstów literackich zaprezentowanych w formie scenicznej.

Wraz z Magdaleną Piechowską- Malińską i Grzegorzem Słomą- organizatorami wyjazdu, uczniowie kolejny raz odwiedzili w Teatr Studio Buffo. Moc wrażeń i niesamowite przeżycia wywołał wśród widzów obejrzany musical „Romeo i Julia” w technologii 3 D. Warto dodać, że to jedna z najnowszych produkcji Janusza Józefowicza. Doskonała gra aktorów, niesamowite efekty dźwiękowe, wizualne, padający na scenie deszcz, sprawiły, że widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem, a co chwilę w teatrze dało się słyszeć gromkie brawa. Po spektaklu uczniowie mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z odtwórcami głównych ról – Niną Major - Julią, Mariolą Napieralską - Panią Capuletti, Pawłem Orłowskim - Merkucjem, Mateuszem Jakubcem - Romeem. Pamiątką są autografy i zdjęcia z artystami Buffo. Była to kolejna bardzo ciekawa edukacyjno-kulturalna wycieczka uczniów z Blichu.

Magdalena Piechowska-Malińska, Grzegorz Słoma