Wycieczka klasy II TIA do teatru w Łodzi

6.12.2019 10:50

20 listopada 2019 r., klasa II TI A z wychowawcą Panią Iloną Kosiorek i nauczycielką Panią Katarzyną Charążką, byli na wycieczce w Teatrze Powszechnym w Łodzi na spektaklu Marty Guśniewskiej „Ony”. To filozoficzna sztuka dla młodzieży żegnającej się z wiekiem dziecięcym, by w końcu zacząć rozumieć świat i funkcjonować w nim w sposób bardziej świadomy – aby stać się dorosłymi. Opowieść o współczesnym świecie, o naszych zmaganiach, lękach i drzemiących w nas potworach.

Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w warsztatach filozoficznych przedstawienia „Ony”, które połączone były z ćwiczeniami aktorskimi. Zajęcia prowadzone przez aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi. Warsztaty nawiązują do tematu spektaklu – opierają się na dyskusji na temat podstawowych pojęć filozoficznych, które akcentuje „Ony”.

Na zakończenie dnia spędziliśmy czas w Kręgielni Grakula. To wyjątkowe miejsce w którym rozegraliśmy grę w bowling. Ciekawa forma zajęć sportowych, uczy dokładności, koncentracji, planowania i opanowania, a przy tym koordynacji ruchowej.

 

Ilona Kosiorek