Logistycy z Blichu uczą się od najlepszych

11.12.2019 20:11

W dniu 10.12.2019 r. klasy 1 TLbg i 2 TLb wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych logistycznych uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielką wrocławskiej firmy trans.eu. Panią Lucyną Szierok.

Było to już kolejne spotkanie dla uczniów klas logistycznych, ponieważ Szkoła na Blichu od kilku lat współpracuje z największą polską, internetową giełdę transportową - Trans.eu we Wrocławiu.

Pani Lucyna Szierok przygotowała niezwykle ciekawy wykład poświęcony narzędziom, z jakich mogą korzystać uczniowie, dzięki platformie trans.edu – między innymi aplikacji goodloading, quiz transedu, gra transedu czy zarządzanie magazynem, a także opowiedziała o przyszłości logistyki, wskazując, że jest najbardziej rozwojową dziedziną gospodarki. Tematem przewodnim było hasło logistyka 4.0, czyli nowe technologie oparte na działaniu błyskawicznie uczących się algorytmów, które pozwolą na pełną automatyzację i cyfryzację procesów logistycznych. Usprawnią funkcjonowanie całej branży TSL oraz zoptymalizują koszty transportu. Wdrożenie rozwiązań ze świata logistyki 4.0 to wejście w nowy wymiar współpracy w transporcie.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, a najbardziej aktywni otrzymali gadżety od firmy trans.edu. Warto dodać, że prowadząca zajęcia Pani Lucyna Szierok jest nie tylko managerem w branży TSL, ale również aktorką telewizyjną i teatralną Teatru Nowego w Łodzi oraz Teatrów: Ad Spectatores i Teatru Małego we Wrocławiu.

Było to niezwykle pouczające spotkanie i z pewnością współpraca z firmą trans.edu będzie kontynuowana.

Magdalena Piechowska-Malińska