Lekcja logistyki z Inspekcją Transportu Drogowego

12.12.2019 20:22

11.12.2019 r. Szkołę na Blichu odwiedził przedstawiciel Inspekcji Transportu Drogowego w Łodzi. W spotkaniu uczestniczyły klasy logistyczne: 1 Lag, 2 TLA i 2 TLB.

Inspektor transportu p. Damian Szostak poprowadził dwugodzinne warsztaty związane z tematyką, którą uczniowie realizują na zajęciach z przedmiotów zawodowych logistycznych. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji na temat zasad przewozu ładunków, kontroli pojazdów i czasu pracy kierowcy. Podczas spotkania dowiedzieli się, jak należy przewozić ładunki, jak powinny być oznakowane oraz jakie sankcje grożą za nieprzestrzeganie regulaminów przewozów.

Inspektor Damian Szostak zapoznał uczniów z zasadami czasu pracy kierowcy oraz wyjaśnił, na czym polega praca Inspekcji Transportu Drogowego. Przybliżył uczniom tematy, które omawiane są na zajęciach z przedmiotów zawodowych, jak również opowiedział o swojej codziennej pracy. Logistycy dowiedzieli się także, jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o pracę jako inspektor transportu. Okazało się, że w gronie naszych uczniów jest wiele osób zainteresowanych pracą w szeregach Inspekcji Transportu Drogowego. W drugiej części spotkania uczniowie wykonali pamiątkowe zdjęcia i obejrzeli pojazd Inspekcji, w którym odbywają się kontrole kierowców.

Magdalena Piechowska-Malińska