Olimpiady z przedsiębiorczości w  szkole na Blichu

9.01.2020 21:56

W grudniu 2019 r. oraz na początku stycznia 2020 r. uczniowie z technikum agrobiznesu, technikum logistycznego i technikum informatycznego uczestniczyli w etapie szkolnym olimpiad z zakresu przedsiębiorczości.

W Olimpiadzie Przedsiębiorczości, zorganizowanej w kraju 5 grudnia przy wsparciu pięciu największych uczelni ekonomicznych, wzięło udział 7 uczniów. Po rozwiązaniu testu dwoje spośród nich, tzn. Radosław Grajek i Karolina Myczka z klasy 4 TMA zdobyło liczbę punktów potrzebną, aby zakwalifikować się do etapu okręgowego tej olimpiady.

8 stycznia natomiast odbył się I etap Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, której głównym organizatorem jest Politechnika Częstochowska. Uczestnikami było 21 uczniów naszej szkoły, w tym: 7 osób z klasy 4 TMA, 6 osób z klasy 2 TAM oraz 8 uczniów z 1 Lag, 1 Lbg, 1 Iag. Prace uczniów, tzn. testy składające się z 50 zadań dotyczące Polski i polskiego prawodawstwa, będą sprawdzone na Wydziale Zarządzania na uczelni. Lista osób zakwalifikowanych do II etapu zostanie przysłana do szkoły.

Serdeczne gratulacje dla uczniów - uczestników, którzy chcieli spróbować swoich sił w dziedzinie przedsiębiorczości, która jest interdyscyplinarna i nieustannie podlegająca zmianom.

 

Elżbieta Wojtyna, Paulina Dróżdż