Nadszedł czas na II etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

9.01.2020 22:05

9 stycznia 2020 r. uczniowie z technikum agrobiznesu i technikum informatycznego uczestniczyli w etapie okręgowym XXXIII edycji OWE.

Łukasz Jabłoński i Patryk Parys z klasy 2 TAM oraz Michał Kostrzewa z klasy 4 TIC jako jedyni przedstawiciele szkół łowickich wzięli udział w kolejnym etapie prestiżowej olimpiady, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Zawody okręgowe OWE odbyły się w tym samym czasie w 17 największych miastach Polski.

31 uczestników z liceów ogólnokształcących i techników wyłonionych spośród najlepszych uczniów z dziedziny ekonomii z terenu naszego województwa, na Politechnice Łódzkiej przystąpiło do testu z makro- i mikroekonomii, próbowało rozwiązać zadanie liczbowe z analizy finansowej oraz opracować esej na temat związany z perspektywami na rynku pracy w sytuacji postępującej cyfryzacji, upowszechniania w gospodarce robotów i sztucznej inteligencji.

Po sprawdzeniu prac przez komitet olimpijski wyniki zostaną opublikowane na stronie OWE, a następnie przysłane do szkół 10 lutego 2020 r. Przed tymi, którzy osiągną najlepsze wyniki, już tylko pozostanie udział w etapie ogólnopolskim.

Składamy naszym uczniom zasłużone podziękowania za wkład pracy i zaangażowanie we własny rozwój.

"Życie jest ciągiem doświadczeń, z których każde czyni nas silniejszym, mimo że czasem trudno nam to sobie uświadomić". Henry Ford

 

Elżbieta Wojtyna, fotografie wykonał Piotr Sumiński