Sprawozdanie nr 3 z realizacji Projektu "Moje kompetencje - moja przyszłość” opracowane na Radę Pedagogiczną z dnia 7 stycznia 2020 r.  

9.01.2020 22:52

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu od 9 listopada 2018 r. trwa realizacja Projektu nr RPLD-11.03.01-IZ.00-10-001/18 pn. „Moje kompetencje - moja przyszłość” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Pierwsza edycja projektu została zakończona w dn. 31 sierpnia 2019 r., natomiast od 1 września 2019 r. trwa realizacja II edycji Projektu.

Cele Projektu, czas trwania, kwoty dofinansowania, jak i zakres zajęć specjalistycznych/kursów z uczestniczkami i uczestnikami Projektu zostały przedstawione w 1. sprawozdaniu, które było zaprezentowane RP w dn. 08.01.2019 r. W 2. sprawozdaniu opracowanym na spotkanie Rady Pedagogicznej w dn. 28.06.2019 r. przede wszystkim zaprezentowano informacje o: zamówieniach publicznych, zakupionych pomocach dydaktycznych, przeprowadzonej kontroli przez specjalistów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Instytucji Zarządzającej RPLD w Łodzi oraz działaniach informacyjno-promocyjnych.

W czerwcu 2019 r. rozpoczęła się rekrutacja uczestników na drugą edycję Projektu. Ostateczne wyniki rekrutacji zostały ogłoszone na początku września bieżącego roku szkolnego.

W lipcu 2019 r. Instytucja zarządzająca RPLD przekazała szkole protokół pokontrolny, który nie zawierał żadnych zastrzeżeń do realizacji Projektu.

Po zakończeniu obowiązkowych zajęć wynikających z programów nauczania w czerwcu 2019 r. 88 uczestników rozpoczęło staż/praktykę zawodową u współpracujących ze Szkołą pracodawców, których jednostki gospodarcze są zlokalizowane na terenie województwa łódzkiego. Dzięki temu uczestnicy Projektu nabyli dodatkowe umiejętności zawodowe, zwiększyli możliwość swojego przyszłego zatrudnienia i stali się bardziej konkurencyjni na rynku pracy.

W październiku 2019 r. zorganizowano wyjazd edukacyjny związany z prowadzeniem zajęć w ramach zadania 5. Kurs przygotowawczy do egzaminu maturalnego z matematyki oraz na studia realizowany we współpracy ze szkołą wyższą – wyjazdy do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Również w październiku 2019 r. obyła się uzupełniająca kontrola działań projektowych, polegająca na monitoringu/hospitacji zajęć specjalistycznych z zakresu zadania nr 2., którą przeprowadzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Instytucji Zarządzającej RPLD w Łodzi.

W listopadzie 2019 r. zakończono szkolenia przewidziane w Projekcie dla 13 nauczycieli stanowiących personel Projektu. Ostatnim było szkolenie z zakresu obsługi zakupionego w ramach Projektu sprzętu komputerowego i multimedialnego (dwóch tablic interaktywnych).

W grudniu 2019 r. niektórzy nauczyciele stanowiący personel Projektu wraz z koordynatorem i we współpracy z księgową przeprowadzili prace spisowe identyfikujące rzeczywiste występowanie w poszczególnych pracowniach zakupionych w ramach Projektu pomocy dydaktycznych.

Projektowi towarzyszą działania informacyjno-promocyjne. Od 1 lipca do 20 grudnia 2019 r. ukazało się 7 artykułów na www.zsp2lowicz.pl. Nauczyciele stanowiący personel Projektu i prowadzący dane zajęcia z uczestnikami są proszeni o zamieszczenie na stronie Szkoły artykułów i zdjęć podsumowujących zajęcia specjalistyczne i kursy w ciągu 2 tygodni po ich zakończeniu. Dotychczas dobiegła końca realizacja: zadania 1. Prowadzenie i zarządzanie biurem, zadania 6. Język niemiecki branżowy dla zawodu technik mechanizacji rolnictwa (zadanie 6. jest kontynuowane dla zawodu technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk), zadania 7. Kurs operatorów wózków jezdniowych oraz bezpiecznej wymiany butli gazowych. Zajęcia specjalistyczne z zadań pozostałych jeszcze trwają, będą się kończyć w II półroczu bieżącego roku szkolnego, ostatnie są przewidziane z zadania 2. - kurs z cukiernictwa w dn. 06.05.2020 r.

Na realizację Projektu wykorzystano dotychczas środki w kwocie łącznej (wkład własny + dofinansowanie) 1.067.729,50 zł.

Biuro Projektu znajduje się na parterze w budynku B Szkoły w gabinecie kierownika szkolenia praktycznego. Tam też jest przechowywana dokumentacja projektowa.

W podsumowaniu podziękowania dla:

• nauczycieli stanowiących personel Projektu oraz opiekunów poszczególnych pracowni i sal lekcyjnych za pomoc w pracach inwentaryzacyjnych, tj.: Iwonie Bogusiewicz-Kuś, Monice Danych, Agnieszce Golan, Oldze Kwapisz - Wojdzie, Katarzynie Mańkowskiej, Edycie Niedzielskiej, Jolancie Sikorskiej, Leszkowi Skórskiemu;

• współpracującego zespołu zarządzającego Projektem za sumienne i odpowiedzialne wykonywanie swoich obowiązków wynikających z pełnionej funkcji;

• współpracujących ze Szkołą pracodawców przyjmujących uczestników na staż/praktykę zawodową;

• uczestników, którzy chętnie korzystają z oferty zajęć specjalistycznych/kursów i wyjazdów edukacyjnych, są otwarci na nowoczesne rozwiązania edukacyjne i zmiany w technice i technologii właściwej dla zawodu;

• Dyrektora Szkoły za służenie pomocą w sytuacjach tego wymagających.

 

Koordynator Projektu Elżbieta Wojtyna