IV Mistrzostwa Powiatu Łowickiego na Ergometrze Wioślarskim

24.02.2020 15:17

W dniu 21 lutego 2020 roku Nasi uczniowie byli uczestnikami IV Mistrzostw Powiatu Łowickiego na Ergometrze Wioślarskim, które
odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.

Współorganizatorami imprezy byli Starostwo Powiatowe w Łowiczu i Łowicka Akademia Sportu.

Ania Kamińska z klasy III TLB

Dla tych co pierwszy raz spotykają się z pojęciem ergonometru wioślarskiego jest to zupełna nowość. Ma on za zadanie wymusić na zawodniku ruch podobny do wiosłowania, a przede wszystkim angażować wszystkie partie mięśniowe, które wykorzystujemy przy normalnej pracy w kajaku. Ogólnie w czasie całego wyścigu uczestnik wykorzystuje 80% mięśni w swoim ciele, więc można sobie tylko wyobrazić, że jest to nie lada wysiłek.

Nasi uczniowie odnieśli pewne sukcesy bo na 5 Szkół Ponadpodstawowych drużynowo zajęli 2 Miejsce (w kwalifikacji dziewcząt i chłopców). W kategorii chłopców I i w kategorii dziewcząt III.

Najlepsze indywidualne czasy w całym turnieju przypadły w sukcesie właśnie naszym uczniom. Pierwsze miejsce wśród  chłopców zajął Eryk Woliński z czasem 00:01:29 (indywidualna nagroda książkowa), a drugie Mateusz Kamiński z czasem 00:01:32 (indywidualna nagroda książkowa). Pozostali chłopcy przyczynili się do sukcesu drużynowego: Jan Wójcik z czasem 00:01:58, Dominik Słoma z czasem 00:01:45 i Jakub Owczarek z czasem 00:01:57.

Wśród dziewcząt dobrze spisały się: Julia Sikora z czasem 00:01:58, Natalia Wiankowska z czasem 00:01:59, Malwina Klimkiewicz z czasem 00:02:08 i Ania Kamińska z czasem 00:02:14, które również uplasowały się na podium.

Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Kamil Szkup.