Dzień Bezpiecznego Internetu

28.02.2020 14:52

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) powołano z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Przez cały luty, organizatorzy DBI w Polsce, NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, zapraszają do włączania się poprzez realizowanie lokalnych inicjatyw edukacyjnych.

Na to zaproszenie odpowiedzieli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

27.02.2020 r. młodzież klas pierwszych uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez uczniów klasy 3 TIN B: Krzysztofa Pąśko, Szymona Zwolińskiego, Kuby Tomaszkiewicza, Piotrka Wielca i Macieja Żuchniewicza pod opieką wychowawcy Leszka Skórskiego i pedagoga Anny Golędzinowskiej-Lebiody.

Młodzi informatycy zaplanowali i przeprowadzili zajęcia dla swoich koleżanek i kolegów z klas pierwszych ( ok. 280 osób podzielonych na cztery grupy). W niekonwencjonalny i ciekawy sposób informowali, dlaczego warto zadbać o swoją prywatność w sieci, jak chronić swoje dane osobowe, jak zabezpieczać się przed atakami hakerów. Poruszony został także ważny wątek hejtu i zachowań agresywnych w portalach społecznościowych.

Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali swoich starszych kolegów. Zarówno tematyka jak i forma zajęć była atrakcyjna i potrzebna.

Zaangażowanie prowadzących w projekty wykraczające poza obowiązkowe zajęcia – rozwija i daje wiele satysfakcji. Brawa dla informatyków z 3 B!

 

Anna Golędzinowska-Lebioda