SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KULINARNYM

4.03.2020 10:01

Uczniowie naszej szkoły: Karolina Płuska i Filip Jędrachowicz z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w dniach 2-3.03. w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „ Bitwa na drobiowe smaki”, który jest organizowany pod honorowym patronatem: Ministersta Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Konkurs odbył się w „Studio Kulinarne Book&Cook” w Łodzi. Do współzawodnictwa przystąpiło 16 szkół o profilu gastronomicznym z województwa łodzkiego.

Do pierwszego etapu przeszły drużyny wytypowane przez organizatorów na podstawie nadesłanych autorskich przepisów na potrawę z drobiu.W pierwszym dniu współzawodnictwa drużynowego należało wykonać swoją autorską potrawę składająca się z przystawki i dania głównego, których głównym składnikiem było mięso drobiowe. Komisja konkursowa składająca się z profesjonalnych kucharzy oceniała każdą potrawę pod kątem smakowym, dietetycznym i estetycznym. Poziom przygotowania drużyn był bardzo wysoki, mimo to nasi uczniowie po prezentacji swojej perfekcyjnej potrawy zakwalifikowali się do finału, który odbył się następnego dnia. W starciu finałowym zmierzyło się 6 najlepszych zespołów z województwa łódzkiego.Zmagania finałowe polegały na przygotowaniu z wybranych przez komisję konkursową produktów dania głównego. Karolina i Filip wywiązali się z zadania bardzo dobrze, zdobywając III miejsce, za które otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Było to dla uczniów bardzo ciekawe i nowe doświadczenie, ponieważ mogli oni w praktyce zaprezentować swoja wiedzę i umiejętności w trakcie współzawodnictwa z innymi uczniami z regionu łódzkiego. Etap finałowy wymagał od uczestników dużej kreatywności i samodzielności działania. Uczestnicy mimo, że był to poważny konkurs fajnie się bawili i nawiązali nowe znajomości z kolegami z innych szkół.

Zmagania konkursowe pokazały dobre przygotowanie młodzieży do pracy w zawodzie, gdzie często będą pracować pod presją czasu i w różnych sytuacjach stresujących.

Młodzież do konkursu przygotowała Urszula Surma-nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych.

 

Więcej zdjęć z łódzkiego etapu bitwy:

http://www.bitwanadrobiowesmaki.pl/galeria04.html

Zapraszamy również do obejrzenia filmu upamiętniającego tegoroczne wydarzenie:

https://youtu.be/kccpFmFjUVw

 

URSZULA SURMA